Dealkanizasyon Üniteleri

Firmamızın sizlere sunmakta oldugu Dealkalizasyon Üniteleri, alkalinite ve sertlik giderimi amacıyla kurulmaktadır.

Bu amaçla;
  • Her çapta sanayi ve endüstri tesisinin ihtiyaç duydugu kazan ve soğutma sistemlerinin temininde güvenle kullanılabilir.

Dealkalizasyon Üniteleri, zayıf asidik katyonik reçine, degazör, nötralizasyon ve yumuşatma ünitelerinden oluşur. Bu üniteler ile, sudaki +2 ve +1 değerlikli katyonlar alınır. Eğer gerkli ise sistemin önüne kum filtresi ve aktif karbon filtresi ilave edilebilir.

Dealkalizasyon Üniteleri su tüketiminin çok yüksek olduğu ve sudaki ısı transferini engelleyecek olan maddelerin giderilmesi istendiği durumlarda kullanılan sistemlerdir. Eğer arıtılan su doğrudan proseste kullanılacak olan bir su ise (ilaç sanayii gibi), Reverse Osmosis veya Deiyonizasyon üniteleri kurulması gereklidir.

Sistem rejenerasyonunu, sahip oldugu mikroprosesör sayesinde zaman, debi ve basınç kontollü olarak tam otomatik olarak gerçeklestirir. Rejenerasyon isleminde sırası ile ters yıkama, bekleme, hızlı durulama periyotları, insan müdahalesine gerek olmadan kendiliğinden gerçekleşir.

Su ve hava ile temas eden yüzeylerin, korozyona karşı dayanımı mükemmel olup, filtrelerin gövdeleri fiberglas takviyeli polietilenden (FRP), hidrolik kontrol valfleri PVC katkılı noryl’den imal edilmiştir.

Avantajları:
  • Tesis ilk yatırım maliyeti düşüktür. Konvansiyonel sistemlere göre çok daha küçük bir alan ihtiyacı bulunmaktadır.
  • İnsan müdahalesine gerek olmadan tam otomatik olarak çalışır.
  • İşletme masrafı ve enerji sarfiyatı düşüktür.
  • Rejenerasyonlarda düşük su tüketimi ile tasarruf sağlar.
  • Üniteleri her açıdan korozyona karşı dayanıklıdır.
  • Son teknoloji ile üretilmis olup, mikroprosesör kumandalıdır